پنجره دوجداره upvc متل قو

نمایندگی پنجره upvc در ونوش

 پنجره دوجداره upvc متل قو

پنجره دوجداره upvc متل قو | نمایندگی پنجره upvc دوجداره وین تک متل قو نولید کننده انواع درب و پنجره دوجداره کشویی لولایی فلوکس واگونی در متل قو مازندران

 پنجره دوجداره upvc متل قو

پنجره دوجداره upvc متل قو

مقاله ارائیه شده از نمایندگی پنجره دوجداره upvc وین تک متل قو

در و پنجره های upvc در سالیان اخیر یکی از پر مصرف ترین و معروف ترین انواع پنجره بوده اند و در کمتر از ده سال اخیر حضور پر رنگی در ایران عرصه داشته و سبقت را از سایر انواع در و پنجره ربوده اند. مشخص است که این میزان از رضایت و مصرف در بازار به دلیل فواید متعددی است که این پنجره ها دارند.

 پنجره دوجداره upvc متل قو

استحکام و دوام بالا: در و پنجره های upvc از لحاظ محکمی و طول عمر، محصولی قابل اطمینان هستند و علی رغم تفاوت های ظاهری آن با انواع فلزی، ثبات و دوام بسیار بالایی دارند. البته این دوام و استحکام ارتباط مستقیم با نوع مواد اولیه و اجزاء تشکیل دهنده در و پنجره ها دارد.

 پنجره دوجداره upvc متل قو

دوام رنگ: یکی از مواد تشکیل دهنده این نوع پنجره ها پروفیل های upvc است که به رنگ سفید تولید می شوند و میزان رنگ و ثبات و عدم تغییر آن، رابطه مستقیم با کیفیت و میزان هر یک از ترکیبات به کار رفته در مواد تشکیل دهنده پروفیل یو پی وی سی دارد.

 پنجره دوجداره upvc متل قو

متنوع بودن رنگ به صورت نامحدود: تنوع رنگ در پنجره های upvc به واسطه دو فرآیند کاملا متفاوت صورت می پذیرد و هر دو روش نیز از لحاظ کیفی و مهمتر از آن استاندارد پذیرفته شده و قابل قبول است.

 پنجره دوجداره upvc متل قو

 پنجره دوجداره upvc متل قو

 

پروفیل های رنگی لمینیت: پروفیل هایی هستند که فویل های رنگی در فرآیندی مخصوص خود و به وسیله دستگاه و ماشین آلات مربوط به این کار روی آنها به شکلی جدایی ناپذیر چسبانده می شوند و از این طریق امکان تولید رنگ های مختلفی از پنجره فراهم می شود.

 پنجره دوجداره upvc متل قو

یکی از مشخصات بارز و مزایای لمینیت کردن پروفیل ها، امکان پیاده سازی طرح های مختلف روی پروفیل می باشد که از میان تمامی طرح های موجود در دنیا چند طرح مختلف چوب مانند گردویی، بلوطی و ماهاگونی و در بین رنگ ها نیز نوک مدادی و نقره ای پر مصرف ترین انواع پروفیل های لمینیت در ایران هستند.

 پنجره دوجداره upvc متل قو

پروفیل های رنگ آمیزی شده: در ابتدا باید توجه داشت که هنوز هیچ یک از استانداردهای معتبر در دنیا تولید پروفیل های رنگی را مجاز نکرده و پروفیل های یو پی وی سی هنگام تولید می باید به رنگ سفید برای مصرف معمول و قهوه ای برای لمینیت کردن پروفیل تولید شوند؛ پروفیل های به کار رفته در ساختار پنجره، تنها از طریق رنگ آمیزی به رنگ مورد علاقه مصرف کننده در می آیند.

 پنجره دوجداره upvc متل قو

در رابطه با پروفیل های رنگ آمیزی شده باید توجه داشت که رنگ مورد استفاده، رنگ ویژه پروفیل های Upvc است و از تکنولوژی مخصوصی بهره می برد؛ به طوری که پنجره های Upvc رنگی استاندارد به هیچ وجه در طی سالیان دراز تغییر رنگ نمی دهند

 پنجره دوجداره upvc متل قو

خاصیت دیگر رنگ های استاندارد، ضد خط و خش بودن آنهاست و در عین حال عدم محدودیت در انتخاب رنگ دلخواه و امکان اجرای طیف وسیع ۱۶میلیون رنگ موجب شده تا این روش به نسبت روش لمینیت کردن پروفیل ها از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد.

 پنجره دوجداره upvc متل قو

عایق بندی: در واقع مهمترین عامل پدید آمدن نسل جدید پنجره ها و به طور کلی بسیاری از مصالح ساختمانی در عصر حاضر، قابلیت آنها در عایق بندی فضاهاست و می توان اینطور بیان کرد که در طیف وسیعی از مصالح ساختمانی مورد استفاده در سقف، کف، دیوار و به خصوص در و پنجره ها، تاثیر هر یک در میزان عایق بندی فضا، ملاک ارزش گذاری و تعیین سطح کیفی آنها است.

 پنجره دوجداره upvc متل قو

میزان عایق بندی در و پنجره های Upvc تابعی از عوامل مختلف مانند شیشه، پروفیل، یراق آلات، نصب، فرایند تولید ومونتاژ، ماشین آلات مورد استفاده در خط تولید و میزان دقت آنها، پروفیل های گالوانیزه به کار رفته در درون پنجره و میزان مهارت پرسنل شاغل در بخش تولید است که در صورت قرارگیری این عوامل به نحوی درست و مناسب در کنار یکدیگر، محصول به وجود آمده از کیفیتی مطلوب و کارکردی مقبول برخوردار خواهد بود.

 پنجره دوجداره upvc متل قو

امکان استفاده از شیشه های چندجداره: یکی از مهمترین اجزاء پنجره، شیشه آن است و به موازی پیشرفت های صورت گرفته در این صنعت، فرایند تولید شیشه های چند جداره نیز دست خوش تحولات چشم گیری شده است.

 پنجره دوجداره upvc متل قو

البته از ورود شیشه های شیشه های چند جداره، از لحاظ میزان عایق بندی بر اساس ضخامت هر جدار، فاصله مابین هر جدار، تعداد جدارهای به کار رفته، کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در تولید مانند چسب ها و رطوبت گیرها، خط تولید و کیفیت ماشین آلات موجود در آن ارزش گذاری می شوند؛ اما به زبانی ساده تر، همانطور که از نام هر یک پیداست، هر چه ضخامت شیشه بیشتر و تعداد جدارها بالاتر باشد عایق بندی شیشه بیشتر خواهد بود.

 پنجره دوجداره upvc متل قو

افزایش ضریب امنیتی: در نسل قدیم پنجره ها، تدبیر خاصی جهت افزایش ضریب امنیتی پنجره اندیشیده نشده بود و تنها مکانیزم موجود درآنها چفتی بود که موجب بسته نگه داشتن پنجره می شد و با کمال تاسف شاید بیش از ۸۰ درصد منازل در حال حاضر نیز از چنین در و پنجره هایی بهره می برند.

اما در و پنجره های یو پی وی سی به دلیل طراحی خاص پروفیل ها و تنوع بسیار بالایتنوع بسیار بالا در بازشو ها: یراق آلات مورد استفاده در در و پنجره های upvc علاوه بر ضریب امنیتی بالا، مزایای دیگری نیز دارند که از مهم ترین آنها امکان بهره گیری از تنوع بسیار بالا در بازشوها است.

در واقع هنگام طراحی و ساخت پروفیل ها و یراق آلات در و پنجره های upvc پیش بینی استفاده از هر نوع بازشو که به ذهن بشر خطور کند و احتمال نیاز به آن حتی در موارد معدود شده است.

به عنوان مثال، در صورتی که در فضایی نیاز به اجرای پنجره ای به عرض ۶ متر و ارتفاع ۳ متر باشد و از طرف دیگر خریدار بخواهد پنجره اش فقط دو لنگه داشته باشد، در حالت معمول و به واسطه مواد اولیه مورد استفاده در پنجره های قدیمی امکان ساخت چنین پنجره ای وجود نداشت، اما در پنجره های upvc به واسطه استفاده از پروفیل و یراق ویژه چنین پنجره هایی (لیفت & اسلاید) امکان ساخت چنین در یا پنجره ای با عرض لنگه ۳ متر وجود دارد.

یا در صورتی که همین پنجره ۶ متری روبه روی منظره ای زیبا یا بالکنی بزرگ واقع شده باشد می توان از یراقی استفاده کرد که کل بازشوها به سمت یک طرف جمع شده و تمام دهنه ۶ متری باز شود (فولد & اسلاید)

امکان استفاده از یراق آلات الکترونیکی: از دیگر مزایای این نوع در و پنجره ها، امکان استفاده از تجهیزات الکترونیکی و کنترلرهای برقی یا حتی ریموتی است.

بیشترین کاربرد این یراق آلات در مواقعی است که کاربر از تمکن مالی بالایی برخوردار باشد و به دنبال روش ها و امکاناتی است که با کمترین تلاش به امور روزمره خود رسیدگی کند و در حالی که به تماشای تلویزیون مشغول است بتواند با یک ریموت پنجره های خانه را باز و بسته کند.

البته از دیگر امکانات این نوع یراق آلات، قابلیت اتصال در و پنجره ها به سیستم اتوماسیون خانه یا حتی به سیستم مدیریت هوشمند ساختمان است.

امکان ساخت و اجرای همه اشکال هندسی بدون محدودیت: یکی از شاخص ترین خصوصیات پروفیل های upvc قابلیت شکل پذیری و امکان ساخت اشکال هندسی با تنوع نامحدود است.

مکانیزم عمل نیز به طور کلی به این صورت است که پروفیل جهت تغییر شکل در دستگاه مخصوص این کار در دمایی حدود ۱۵۰ درجه سانتی گراد در مدت زمان های مختلف (بسته به نوع پروفیل بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه) نگهداری می شود تا شرایط لارم جهت شکل دهی به پروفیل فراهم آید

خاصیت بازسازی و تعویض پنجره های قدیمی : یکی از امکانات بسیار کارآمد پنجره های (upvc) قابلیت جایگزینی روی پنجره های قدیمی آهنی، آلومینیومی و چوبی است، به گونه ای که بدون نیاز به بنایی، هیچ گونه اثری از آثار پنجره قدیمی نمی ماند و در عین حال به واسطه یک عملیات اجرایی مهندسی و اصولی، با هماهنگی لازم نمای ساختمان و سایر واحدهایی که نسبت به تعویض اقدام نکرده اند برقرار می شود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *